Letný seminár: Umelá inteligencia pre knihovníkov jednoducho a prakticky

Nový termín: 21.9.2023 o 9:00 v Krajskej knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove (Hlavná 139, 2.poschodie)

Seminár určený pre knihovníkov je bezplatný a vhodný aj pre začiatočníkov.
Umelá inteligencia (Artificial intelligence – AI) je už tu a knižnice ako centrá informačnej gramotnosti by mali vedieť pripraviť svojich používateľov na jej používanie. Na odbornom seminári kreatívnej dielne Fablab CVTI SR sa bude hovoriť o tom, čo vlastne AI znamená, ako funguje, ako sa učí, ako mení svet vôkol nás a aké sú jej hrozby či riziká. Účastníkom tiež vysvetlíme, čo sú neurónové siete, prompty, úzka AI, AGI a aké sú vzťahy medzi AI, strojovým učením, počítačovou vedou a dátovou vedou. Každý účastník si taktiež bude môcť vyskúšať na notebookoch alebo smartfónoch prácu s AI (generátory obrázkov, ChatGPT, Bing a iné).

V prípade záujmu o účasť sa prosím registrujte nižšie.

Registrácia na seminár

Registrácia bude platná až po jej potvrdení, ktoré Vám príde na uvedený mail. V prípade prekročenia maximálnej kapacity bude registrácia zamietnutá.

Informácia o spracúvaní osobných údajov.