ZIMNÉ BIBLIOSFÉRY 2022
11.-13. december

Zimné Bibliosféry v roku 2022

Stretnutie partnerských knižníc CVTI SR

Na čo sa môžete tešiť?
Veľmi nás teší, že v roku 2022 môžeme priniesť druhé Bibliosféry.
Tentokrát v predvianočnom období a v prostredí (zasnežených) Nízkych Tatier. Podobne, ako tomu bolo v máji, Vás čakajú zaujímavé prednášky a workshopy. Zhrnieme si doterajšie aktivity a čo je hlavné, predstavíme novinky a smerovanie konzorcia v blízkej budúcnosti. Predvianočné obdobie chceme využiť na viac neformálnejšie podujatie, viac priestoru preto zostane na vzájomné diskusie o budúcnosti knihovníctva, knižníc a konzorcia Knižnice pre Slovensko.

Podujatie otvoria vzácni hostia. Čaká Vás odpočet doterajších aktivít konzorcia KPS, vrátane digitalizácie fondov knižníc. Predstavíme zahraničné spolupráce CVTI SR a novinky vo Fablabe CVTI SR, povieme si niečo o občianskej vede, digitálnom vzdelávaní seniorov, elektronických informačných zdrojoch a mnoho ďalšieho. Tešiť sa opäť môžete aj na workshopy našej kreatívnej dielne Fablab CVTI SR – programovanie LED pásikov s micro:bitom či prácu s našou novinkou – lupienkovou pílkou, pomocou ktorej si môžete vyrobiť stojan na mobil a iné výrobky. Predstavíme Vám aj naše novinky, najmä virtuálne študovne alebo službu obálok kníh pre knižnice konzorcia KPS.

Veríme, že si spolu užijeme príjemné stretnutie v zasneženom tatranskom prostredí.

Pre koho sú Bibliosféry určené?
Podujatie je určené primárne pre partnerské knižnice CVTI SR, združené v konzorciu Knižnice pre Slovensko, no vítaní sú všetci sympatizanti našich aktivít a každý, kto chce posunúť slovenské knihovníctvo vpred – do doby digitálnej, kde práve knižnica môže mať svoje nezastupiteľné miesto.

Témy sú prispôsobené víziám konzorcia Knižnice pre Slovensko, majú záujem osloviť knihovnícku obec na Slovensku a predstaviť výzvy digitálnej doby, na ktoré či už chceme alebo nie, je potrebné sa pripraviť. Pretože budúcnosť, patrí pripraveným.

Copyright © 2022 Bibliosféry