BIBLIOSFÉRY 2022
17.-18. máj

Bibliosféry v roku 2022

Stretnutie partnerských knižníc CVTI SR

Na čo sa môžete tešiť?
Pripravené sú pre vás pútavé prednášky a prezentácie, nielen z knihovníckej oblasti.
Zhrnieme si doterajšie fungovanie a výsledky projektu Partnerské knižnice, po novom konzorcium Knižnice pre Slovensko. Aktívne sa podujatia zúčastnia aj niektoré partnerské knižnice CVTI SR.
Ukážeme si výhody digitalizácie diel a doterajšie výsledky zdigitalizovaných knižných fondov partnerských knižníc CVTI SR. Predstavíme si aktivity kreatívnej dielne Fablab, knižnično-informačný systém KOHA a skúsenosti s jeho implementáciou, občiansku vedu, ktorá približuje vedu ľuďom a ľudí vede. Podrobnejšie sa pozrieme na autorské právo a taktiež si predstavíme, európsky projekt EODOPEN, zameraný na digitalizáciu obchodne nedostupných diel a mnoho ďalšieho.

Počas podujatia sa môžete aktívne zapojiť do workshopov Fablabu. Ich aktivity, ktoré každý mesiac predstavujú v knižniciach si tak budete mať možnosť pozrieť naživo a vyskúšať si napríklad vypaľovanie do dreva, 3D modelovanie, prácu s micro:bitmi, ale aj novinku – Mboty.


Pre koho sú Bibliosféry určené?
Podujatie je určené pracovníkom knižníc, zriaďovateľom knižníc, s aktívnym zapojením sa
do diskusie a prednášok, na ktoré bude špeciálne vyhradený čas a priestor.
Témy sú prispôsobené víziám konzorcia Knižnice pre Slovensko, majú záujem osloviť knihovnícku obec na Slovensku, a predstaviť výzvy digitálnej doby, na ktoré, či už chceme alebo nie, je potrebné sa pripraviť. Pretože budúcnosť, patrí pripraveným.

Copyright © 2022 Bibliosféry